۱۶ راه‌کار برای داشتن رابطه پایدار با همسر

اهمیت رجوع به مشاوره
اهمیت مشاوره و دلایل رجوع به مشاوره چیست؟
1 ژوئن 2019
10 راهکار طلایی برای نجات رابطه سرد و بی روح بین همسران
۱۰ راهکار طلایی برای نجات رابطه سرد و بی روح بین همسران
11 ژوئن 2019
16 راه‌کار برای داشتن رابطه پایدار با همسر

بودن در رابطه‌ای که طرفین به یکدیگر متعهدند کاری نرمال است، اما بودن در یک رابطه متعهد که تا ابد عاشقانه بماند قدری دشوار است. این امر مخصوصا در این دوره و زمانه که عوامل زیادی برای حواس پرتی وجود دارد شکل حقیقی بیشتری به خود می‌گیرد. راز برقراری یک رابطه پایدار و سالم در انجام کارهای به ظاهر کوچک نهفته است. کارهایی مثل وقت شناسی و سروقت بودن، سورپرایزهای کوچک یا بدرقه کردن همسر قبل از رفتن به سر کار. در این مقاله به رازهای یک رابطه پایدار بین زن و شوهر می‌پردازیم. پس با ما همراه باشید.

عشق واقعی یک شبه اتفاق نمی‌افتد و یک پروسه همیشه در حال رشد است. عشق واقعی و بعد از فراز و نشیب های فراوان، بعد از تحمل رنج‌های طاقت فرسا، گریه کردن در آغوش یکدیگر و خندیدن با یکدیگر اتفاق می‌افتد. ریچاردو مونتالبن

گاهی اوقات همسرتان را غافل‌گیر کنید تا رابطه‌ای پایدار داشته باشید.

 • از همسر خود بپرسید “روزت چطور بود؟”
 • دعوا نمک زندگی است.
 • هر رابطه‌ای الزاماتی با خود دارد.
 • بدرقه و استقبال از همسر را فراموش نکنید.
 • با خانواده‌اش مثل خانواده خودتان رفتار کنید.
 • بیشتر به او بگویید “دوستت دارم”.
 • وقتی همسرتان مریض است، وقت بیشتری برایش بگذارید.
 • گاهی اوقات کارهای خانه را به عهده بگیرید.
 • هیچ وقت از همسرتان بدگویی نکنید، حتی به شوخی.
 • وقت شناس باشید.
 • از هم دفاع کنید.
 • سعی کنید در طول مسافرت با یکدیگر دعوا نکنید.
 • سطح تحمل خود را بالا ببرید.
 • به یکدیگر احترام بگذارید.
 • خودتان را رشد دهید.

دعوا نمک زندگی است. رازهای یک رابطه پایدار بین زن و شوهر

از همسر خود بپرسید “روزت چطور بود؟”

شاید پرسیدن این سوال هر روز کار خسته‌کننده ای باشد، اما ارزش آن را دست‌کم نگیرید، حتی اگر جواب همسرتان خیلی معمولی باشد. هیچ‌وقت نمی‌دانید شاید یک روز موردی پیش آمده و نیاز به بحث و گفت‌وگو داشته باشد. سعی کنید این کار را روتین روزمره خود کنید و قبل از رفتن به رختخواب در مورد آن صحبت کنید. با این کار به همسرتان نشان می‌دهید که به اتفاقاتی که برایش می‌افتد اهمیت می‌دهید.

دعوا نمک زندگی است.

آیا امروز دعوایی داشتید و کار به جاهای باریک کشیده شد؟ نگران نباشید این نه پایان دنیاست، نه پایان رابطه‌تان. بعضی از دعواها ناگزیر اتفاق می‌افتند. طبق گفته قدیمی‌ها، دعوا نمک زندگی است. تا زمانی که این دعواها منجر به تغییر دید شما نسبت به طرف مقابل، یا کم شدن عشق شما به او نشده، بخشیدن و گذشت کردن به هیچ‌کس ضرری نمی‌رساند.

هر رابطه پایدار الزاماتی با خود دارد.

همسرتان از شما خواسته که در کنفرانس روز دوشنبه او را همراهی کنید، ولی شما اصلا حوصله این کار را ندارید. خب مشکلی ندارد. اما آیا واقعا وظایف خود در قبال همسرتان را بررسی کرده‌اید؟ وقتی در یک رابطه قرار گرفته‌اید، شاید نیاز باشد هرازچندگاهی “فداکاری” به خرج دهید تا بتوانید همسرتان را راضی و خوشحال نگه دارید.

گاهی اوقات همسرتان را غافل‌گیر کنید.

هدیه های غیر منتظره و رفتارهای غافل‎‌گیر کننده می‌تواند همسرتان را به وجد بیاورد، حتی اگر کار کوچکی مثل خرید شکلات مورد علاقه‌اش باشد. با این‌کار می‌توانید به او نشان دهید که به فکرش هستید.

بدرقه و استقبال از همسر را فراموش نکنید.

برای داشتن رابطه پایدار بدرقه و استقبال از همسر را فراموش نکنید.اگر خواهان یک عشق پایدار هستید، بدرقه و استقبال از همسر را فراموش نکنید. رابطه پایدار و عاشقانه مفهوم پیچیده‌ای نیست. کارهای شیرین و از روی علاقه‌ای که انجام می‌دهید همه و همه در پایداری عشق شما تاثیرگذار است. یکی از این کارها بدرقه عاشقانه همسر به هنگام خروج از منزل و استقبال از او به هنگام ورود به منزل است. با این یک کار ساده، به هم نشان می‌دهید که چقدر همدیگر را دوست دارید.

با خانواده‌اش مثل خانواده خودتان رفتار کنید.

خانواده همسرتان دوست دارند آن‌ها را بخشی از خانواده خود در نظر بگیرید. گاهی اوقات به آن‌ها زنگ بزنید و رفت‌وآمد بیشتری با آن‌ها داشته باشید حتی اگر همسرتان حضور نداشته باشد.

بیشتر به او بگویید “دوستت دارم”.

این دو کلمه هرچقدر هم در یک رابطه عاشقانه تکرار شود باز هم کم است. مهم نیست چند سال است که ازدواج کرده‌اید، این جمله طلایی هیچ‌وقت ارزشش را از دست نمی‌دهد. با گفتن مکرر این جمله و البته نشان دادن آن به‌طور عملی، عشقتان را پایدارتر کنید.

وقتی همسرتان مریض است، وقت بیشتری برایش بگذارید.

در دوران مریضی اهمیت ویژه‌تری به او بدهید. یعنی او را به دکتر ببرید، داروهایش را به سرعت خریداری کنید، آشپزی کنید، و یا حتی برنامه هایتان را کنسل کنید تا بتوانید بیشتر به او رسیدگی کنید.

برای داشتن رابطه پایدار گاهی اوقات کارهای خانه را به عهده بگیرید.

همه ما گاهی اوقات روزهای سخت و خسته کننده‌ای داشته ایم و وقتی به خانه می‌رسیم هیچ انرژی دیگری برای انجام کارهای منزل نداریم. وقتی می‌بینید همسرتان نسبت به شما روز سخت‌تر و طولانی‌تری داشته، درایت به خرج داده و بخشی از کارها را به عهده بگیرید. شما باید نسبت به یکدیگر حساسیت به خرج دهید، و این یک رمز مهم در پایداری یک رابطه است.

 هیچ وقت از همسرتان بدگویی نکنید، حتی به شوخی.

گاهی اوقات در جمع پیش می‌آید که همسرتان را به شوخی مسخره کرده‌اید و مثلا یکی از عادت‌های اشتباهش را در جمع بازگو کرده‌اید. گرچه شاید نیت بدی پشت این کار نباشد، اما ممکن است همسرتان را آزرده خاطر کند.

برای داشتن رابطه پایدار وقت شناس باشید.

با سروقت بودن می‌توانید از خیلی از دعواها پیشگیری کنید. اگر همسرتان را بیش از حد منتظر نگه دارید، ممکن است عصبی شده و کار به دعوا بکشد، مخصوصا اگر به یک عادت تبدیل شده باشد. سعی کنید حداقل ۲۰ دقیقه زودتر حاضر شوید تا بتوانید به موقع سرقرار برسید.

برای داشتن رابطه پایدار از هم دفاع کنید.

اجازه ندهید کسی در مورد همسرتان حرف‌های نادرستی بزند. همانطور که از خود دفاع می‌کنید از او نیز دفاع کنید حتی اگر خودش حضور نداشته باشد. شاید این کار برایتان راحت نباشد، اما اگر در برابر توهین دیگران نسبت به او ساکت بمانید، شرایط بدتر می‌شود.

سعی کنید در طول مسافرت با یکدیگر دعوا نکنید.

همانطور که همه می‌دانیم، مسافرت به دلیل برنامه‌ریزی های پراسترس و عجولانه رفتار کردن همواره بستر جروبحث و کشمکش را فراهم می‌کند. یک لطف به همدیگر کنید و در این دوران صبر و درایت بیشتری به خرج دهید تا سفر به کامتان تلخ نشود.

سطح تحمل خود را بالا ببرید.

یک رابطه عاشقانه لزوما رابطه بدون دردسر و کشمکش نیست. همواره در زندگی مشترک فرازونشیب‌هایی به‌وجود می‌آید و عشق پایدار شما به میزان صبر و تحملتان وابسته است. اگر نمی‌توانید صبرتان را بالا ببرید مدام در حال جروبحث خواهید بود.

برای داشتن رابطه پایدار به یکدیگر احترام بگذارید.

همه افراد خواهان احترام هستند. یکی از رموز داشتن عشق پایدار احترام گذاشتن به همسر تحت هر شرایطی است. به دیدگاه‌ها و سایر جنبه های طرف مقابل احترام بگذارید و به آن اهمیت دهید. با این کار عشق شما نسبت به یکدیگر عمیق‌تر و عمیق‌تر می‌شود.

خودتان را رشد دهید.

همیشه درحال یادگیری و پیشرفت خود باشید. سرگرمی‌ها، دوستان و یا علایق متفاوتی نسبت به همسرتان داشته باشید. فرد جالبی باشید. در این صورت حرف‌های زیادی برای گفتن به همسرتان خواهید داشت. وقتی ببیند که شما تفاوت‌های خود را دارید بیش از پیش عاشقتان می‌شود.

این تنها لیست کوتاهی از همه کارهای جذاب و متنوعی بود که می‌توانید برای زنده نگه داشتن شعله عشق خود انجام دهید. برای اینکه واقعا بتوانید به یک عشق پایدار برسید باید هریک از شما وظیفه خود را درقبال دیگری به‌درستی انجام دهد. اگر هردوی شما در رسیدن به این امر تلاش کنید، مطئمنا رابطه‌تان تا ابد صمیمی و عاشقانه خواهد ماند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *