درباره من

همه‌ی ما در زندگی با فراز و نشیب‌های زیادی روبرو هستیم. تحصیلات، موقعیت شغلی، روابط عاطفی، ازدواج و بسیاری برنامه و هدف دیگر که در زندگی داریم گاهی در اوج قرار دارد  و گاهی با مشکلاتی مواجه می‌شوند. روابط عاطفی، ازدواج و روابط زناشویی و مسائل مربوط به آن یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های افراد جامعه و به خصوص جوانان است.

آمار طلاق، طلاق‌های عاطفی، آمار خودکشی در افراد متاهل، اعتیاد و خیانت و مواردی از این دست باعث شد‌ه‌اند تا این دغدغه‌ها تبدیل به یک معضل اجتماعی شوند. اما تمام این مشکلات راه‌حل‌های خاص خودشان را دارند. علم روانشناسی و روانکاوی و آموزش‌هایی که در این حیطه انجام می‌شود تا حد زیادی از بروز این مشکلات جلوگیری می‌کنند. هدف من حل این مشکلات و معضلات توسط آموزش و مشاوره  و از طریق راه‌های علمی و اثبات شده می‌باشد.

۱۱ سال مشاوره در زمینه بهبود روابط عاطفی و زناشویی من را با مراجعین و افراد مختلفی مواجه کرده است و تحقیقات علمی همواره چراغ راه من برای بررسی مشکلات جدید و ارائه‌ی راه‌حل‌هایی برای آن بوده‌اند.

در طی این سال‌ها تعداد زوج‌هایی که برای زندگی بهتر و به دور از هرگونه مشکل به من مراجعه کرده‌اند از شمارش خارج شده است. اما یکی از مواردی که همیشه در مورد حرفه‌ و تجربه‌ام در این سال‌ها به آن می‌بالم کمک کردن به زوج‌هایی بوده است که هیچ راه‌حلی برای حل مشکلات خود نداشتند و تقریبا به بن‌بست رسیده بودند.

نجات روابط عاطفی و ایجاد یک عشق پایدار تنها در گرو یادگیری مهارت‌های زندگی است. بسیاری از زوج‌ها این مسائل را نادیده می‌گیرند و یا به آن توجه زیادی نشان نمی‌دهند. هدف من ایجاد فرهنگ ارتباط موثر و گفتگو بین زوج‌هاست. چه زوج‌هایی که می‌خواهند به تازگی زندگی مشترکشان را شروع کنند و چه زوج‌هایی که در زندگی یا رابطه‌ی خود به مشکل خورده‌اند نیاز به گفتگو دارند. گفتگوی موثر یعنی احترام به سلامت روان همدیگر و تنها از این راه است که حل مشکلات و دغدغه‌ها راحت‌تر می‌شود. در تمام جلسات روانشناسی و روانکاوی، سعی من بر ایجاد فضایی سالم برای حرف زدن و بیان دغدغه‌ها و پیدا کردن راه‌حل با همکاری همدیگر است. در مشکلات زناشویی هیچوقت یک راه‌حل قطعی وجود ندارد و باید برای هر زوج و هر مشکل راه‌حل خاص آن ارائه شود و این کار تنها با حرف زدن و گفتگو امکان‌پذیر است.

گاهی نیاز است که یک رابطه به پایان برسد، گاهی لازم است همسر یا شریک عاطفی خود را ببخشیم، گاهی لازم است روابط را مدیریت کرد

این نوع مسئولیت‌پذیری در رابطه و ازدواج باعث می‌شود تا اختلافات کمتری به وجود بیاید و در حتی در صورت وجود اختلاف هم به راحتی حل و فصل می‌شوند. تمام سعی من این است که زوجین را نسبت به زندگی‌شان مسئولیت‌پذیر کنم. البته اجباری در کار نیست و این کار کاملا به اختیار صورت می‌گیرد.

 

یکی از دلایلی که بسیاری از زوج‌ها چندان تمایلی به جلسات مشاوره نشان نمی‌دهند مشغله‌ی کاری و کمبود وقت و مواردی از این دست است. اما این هم مشکل هم راه‌حل خاص خودش را دارد. ما برای این زوج‌ها کارگاه‌های آموزشی و سمینارهایی را به صورت حضوری و یا آنلاین تدارک دیده‌ایم که می‌توانند در زمان مقرر در آن حضور پیدا کنند و یا به راحتی در خانه و از طریق اینترنت در این جلسات شرکت کنند. فیلم‌ها و ویدیوهایی آموزشی و همچنین فایل‌های صوتی آموزشی هم به صورت مداوم در حال تهیه و تولید است و سعی می‌کنم تمام آن چیزی که برای سعادت و موفقیت در یک رابطه لازم است را در این ویدیوها و فایل‌های آموزشی ارائه کنم.

دامنه‌ی این فعالیت‌ها گسترده‌تر هم می‌شود، بسیاری از زوج‌ها دچار افسردگی می‌شوند، در تربیت فرزندان مشکل دارند، شیوه‌های صحیح ارتباط با اعضای فامیل همسر خود را نمی‌دانند، نسبت به ابزار احساسات خود مشکل دارند و وسواس‌هایی را در رابطه به کار می‌گیرند که باعث بروز مشکلات می‌شوند و یا مشکلات و دغدغه‌های شغلی و تحصیلی دارند. این موارد خاص هم به طور کامل هم در جلسات مشاوره حضوری و آنلاین و کارگاه‌ها و فیلم‌های آموزشی مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرند و راهکارهایی عملی برای حل آن‌ها ارائه می‌شود.

من این سعادت را پیدا کرده‌ام که از اندوخته‌ها و تجربه‌هایم برای ساختن دنیایی بهتر بهره ببرم و تمام تلاش من در این عرصه در این جمله‌ها خلاصه می‌شود: زندگی زیبا و سرشار از سعادتمندی و موفقیت حق شماست. یاد بگیرید که این حق را به دست بیاورید. شما لیاقت بهترین‌ها را دارید.